Staltiesių matavimas

Staltiesės mūsų namus puošia ne tik per šventes, bet tai ir kiekvienos dienos praktiškas ir gražus sprendimas. Staltiesės suteikia virtuvėje ar valgomajame jaukumo ir tuo pačiu apsaugo stalą nuo pažeidimų ir dėvėjimosi. Būtent aplink stalą  namuose susirenka visa šeima pasidalinti savo dienos istorijomis, tai vieta kada mes ilsimės, valgome, juokaujame, čia prasideda šeimos tradicijos, rytai ir vakarai, todėl norisi padaryti šią vietą kuo jaukesnę ir malonesnę.

Kaip teisingai pasirinkti staltiesę?


Staltiesių forma

Staltiesę geriausia rinktis tokios pat formos koks yra jūsų kambario stalas – kvadratinę, ovalią, apskritą, trikampę. Žinoma galimi įvairūs variantai, ant  apskrito stalo tiks ir kvadratinė staltiesė arba galima užtiesti netgi dvi: apačioje – ilgą apskritą, ant viršaus – kitos spalvos trumpesnę stačiakampę. Na, o stačiakampe staltiese galima uždengti ne tik stačiakampio, bet ir ovalo formos stalą.

Kaip apskaičiuoti staltiesės dydį?

Stačiakampių ir ovalių staltiesių dydis:

Išmatuokite savo stalo ilgį, plotį ir prie gauto skaičiaus pridėkite pageidaujamą papildomą skaičių staltiesės nusvirimui nuo stalo  kraštų (aukštį). Pvz. jeigu stalo matmenys – 160 ir 160 cm ir jūs pageidaujate, kad staltiesė nuo visų kraštų nusvirtų po 20 cm,  skaičiavimas: plotis 160 cm+20 cm (iš kairės pusės)+20 cm (iš dešinės pusės)=200 cm ir ilgis 160 cm + 20 cm (iš viršaus)+20 cm (iš apačios) = 200cm. Jūsų užsakomos staltiesės išmatavimai 200 cm x 200 cm.  Rekomeduojama, kad staltiesės kraštai iš visų pusių nusvirtų ne mažiau kaip 15 cm, dažniausiai rekomenduojama nuo 25-40 cm.  Iškilmingai vakarienei staltiesė gali būti ir ilgesnė, iki žemės, tačiau kasdieniniam naudojimui tokio ilgio staltiesė gali būti nepatogi.

Apvalių staltiesių dydis:

Išmatuokite savo stalo ilgį,  plotį ir prie gauto skaičiaus pridėkite pageidaujamą papildomą skaičių staltiesės nusvirimui nuo stalo  kraštų. Pvz. jeigu stalo skersmuo yra 120 cm ir jūs pageidaujate, kad staltiesė nuo visų kraštų nusvirtų po 20 cm,  skaičiavimas: plotis 120 cm+20 cm (iš kairės pusės)+20 cm (iš dešinės pusės)=160 cm. Jūsų užsakomos staltiesės išmatavimai – skersmuo 160 cm.

Staltiesių spalva
Staltiesės spalvą derinkite prie namų interjero, kitos namų tekstilės.  Klasika yra balta staltiesė, tačiau vis labiau populiaresnės yra pastelinės staltiesės su margais stalo takeliais ar servetėlėmis, ar margos staltiesės priderintos prie kitos namų tekstilės.  Taip pat renkantis staltiesę svarbu atsižvelgti į jūsų indus, jei jie yra margi, tada rekomenduojama vienspalvė staltiesė, o ant margos dėti baltus arba vienspalvius indus.