Užuolaidos virtuvei

Užuolaidos virtuvei
2017.05.26

Išsirinkti užuolaidas virtuvei dažnai būna kur kas sudėtingiau nei kitoms namų patalpoms. Toliau pateiksime keletą esminių patarimų, kad užuolaidos virtuvėje džiugintų akis ir patogiai atliktų savo funkciją.

Audiniai

Užuolaidos yra siuvamos iš pačių įvairiausių audinių. Tam, kad išsirinktumėte savo virtuvės užuolaidos audinį, apmastykite sekančius klausimus:

Ar jums ypatingai svarbus privatumas? Jei taip, tuomet rinkitės sunkesnio audinio užuolaidos, tiktų ir blackout audinys.

Ar jūsų prioritetas yra interjero lengvumas, šviesumas? Tuomet geriau tiks lengvas, ne itin tankus audinys, kuris puikiai praleidžia šviesą.

Ar jūsų užuolaidos kabės netoli kriauklės? Šiuo atveju labai svarbu, kad audinys būtų lengvai skalbiamas, neteplus.  

Ar jūsų užuolaidos bus netoli viryklės? Jei taip, tuomet patartina rinktis ugniai atsparų audinį ir taip pat svarbu, kad audinys nelaikytų  savyje gaminamo maisto kvapų. Šiuo atveju, kaip ir užuolaidoms esant  šalia kriauklės,  labiau rekomenduotinos romanetės, o ne užuolaidos.

Spalva

Jei jūsų virtuvė jau turi savąją dizaino kryptį, tematiką, dominuojančią spalvas, užuolaidų spalvą, tuomet derinkite prie jau esančio kolorito. Patartina derinti su plytelių spalva, baldais.

Jei virtuvės plytelės yra neutralios spalvos, užuolaidos turėtų įsilieti į dominuojantį neutralumą. Geriausiai tokiu atveju tiktų kreminės, baltos, pastelinių spalvų audiniai.

Puiku jei turite galimybę gauti jums patinkančių audinių pavyzdžius. Parsineškite juos namo ir pažiūrėkite kuris labiausiai dera jūsų virtuvės interjere.

Raštas

Kalbant apie ornamentus ant jūsų užuolaidų ir vėl viskas priklauso nuo to, ką jūs norite matyti savo virtuvėje, kokį vaizdą esate susikūrę savo svajose. Viskas priklauso nuo jūsų kuriamos stilistikos – ar tai modernus stilius, ar klasika, o gal minimalizmas. Virtuvės kambariui puikiai tinka vienspalvis audinys, tačiau juostų, geometriniai ar gėlių raštai visuomet pagyvina ir suteikia originalumo.

Ilgis

Užuolaidos ilgis labai priklauso nuo virtuvės vietos, kurioje yra langas. Jei užuolaidos kabės ant lango, kuris yra virš kriauklės, viryklės, ar spintelių, žinoma, daug patogiau ir racionaliau rinktis trumpas užuolaidas ar romanetes. Tačiau jei užuolaidos dengs langą, kuris yra šalia valgomojo stalo, tuomet ilgos užuolaidos suteiks jaukumo, puošnumo ir privatumo.

Karnizai

Nors gryno medžio karnizas ir alsuoja savo natūralumu bei suteikia šilumą virtuvės patalpai, tačiau medis yra neatsparus temperatūros ir drėgmės pokyčiams, todėl geriau medinių karnizų virtuvės užuolaidoms nesirinkti. Aliuminio ar geležiniai karnizai kur kas geriau tinka virtuvės užuolaidų pakabinimui.