Užuolaidos ar romanetės audinys – 5 esminiai faktoriai renkantis

Užuolaidos ar romanetės audinys – 5 esminiai faktoriai renkantis
2019.10.21

Vieta, kur kabinsite 

Gerai pamąstykite apie vietą, kurioje užuolaidos ar romanetės bus kabinamos. Jei langas yra saulėtoje vietoje, pagalvokite ar jūsų pasirinktas audinys yra pakankamai tankus ir storas, kad sumažintų šviesos patekimą į patalpą. O gal atvirkščiai, jūs tiesiog norite šiek tiek privatumo, tačiau nepageidaujate nei kiek slopinti šviesos patekimo? Pastaruoju atveju, jums tiks lengvas, šviesai pralaidus audinys.

Šilkinis audinys tikrai puikus ir prabangus pasirinkimas, tačiau visuomet atminkite, kad užuolaidos ir romanetės iš šio audinio turi būti su pamušalu, nes šilkas nuo pastovios saulės šviesos gali pakeisti spalvą.

Jei langas nėra labai sandarus ir praleidžia šaltį, geriau rinkitės sunkesnį, šilumą sulaikantį audinį. Aišku tiks ir lengvesnis audinys, bet patartume siūti su pamušalu.

 

Žinoma, nepamirškite kambario stilistikos, užuolaidos ar romanetės audinio raštas turi derėti su bendra stilistika.

Užuolaidos ar romanetės

Romanetės iš sunkaus medvilnės audinio atrodys tikrai puikiai ir bus ilgaamžės, tačiau jei audinys plonas ir glamžus, reikėtų gerai pasvarstyti, nes romanetės ir tokio audinio laikui bėgant gali prarasti formą ir atrodyti ne itin patraukliai.

Jei audinys yra su raštu, pagalvokite kaip šis raštas išsidėstys ant gatavo gaminio. Jei raštas labai stambus, o romanetės išmatavimai nera dideli, ar tilps visas rašto vaizdas ant romanetės? Jei renkatės užuolaidas, apmąstykite kaip raštas atrodys kai užuolaidos bus suskleistos.

Ir žinoma, visada atminkite, kad užuolaidos pasiuvimui reikės daug daugiau audinio nei romanetės.

Kokią sumą pinigų norite skirti

Jei norite išleisti kuo mažiau, geriau rinkitės pigesnį audinį ir dėkite pamušalą, kad jis kristų gražiau ir atrodytų solidžiau. Jei išsirinkote labai brangų audinį ir nenorite jo keisti, tuomet romanetės šiuo atveju tikrai labiau ekonimiškai apsimokantis pasirinkimas nei užuolaidos.

Išmatavimai

Matavimui visada rinkite metalinę matavimo juostelę. Išmatuokite vieną kartą, užrašykite matmenis ir po to dar kartą pamatuokite ir patikrinkite ar gaunate tą patį ir antrą kartą.

Visuomet atkreipkite dėmesį koks jūsų pasirinkto audinio plotis. Pločiai gali labai skirtis, į tai svarbu atsižvelgti ir įvertinant audinio kainą.

Užsisakykite audinio pavyzdį

Prieš užsakant užuolaidos ar romanetės audinį, visuomet patartina užsisakyti audinio pavyzdį. Jei tik tokia galimybė įmanoma. Tai leis jums pamatyti ir palytėti audinį prieš jį įsigyjant. Turėdami audinio pavyzdį, apžiūrėkite jį gerai apšviestoje vietoje, pridėkite prie sienų, kitų kambario tekstilės gaminių, baldų apmušalų ir įvertinkite kaip jis dera su kitais interjero daiktais ir raštais.