Lovatiesės – kaip pasirinkti?

Lovatiesės – kaip pasirinkti?
2017.05.03

Lovatiesės pakeitimas - paprasčiausias būdas greitai pakeisti vaizdą savo pabodusiame miegamojo kambario interjere. 

Naujos lovatiesės įsigijimas iš karto pakeičia ir atšviežina viso kambario interjerą. Yra pagaminama didžiulė įvairovė šių interjero detalių – gausybė spalvų, įvairus audinių pasirinkimas, raštų ir stiliaus įvairovė – tereikia tik išsirinkti sau tinkamą ir jūsų pabodęs kambarys vėl džiugins akis.

Labai svarbu nepirkti lovatiesės spontaniškai. Prieš naujos lovatiesės įsigijimą vertėtų apgalvoti keletą aspektų, kad tikrai būtumėte tikri, jog perkate tinkantį ir patinkantį daiktą savo namams.

  1. Tinkamas dydis. Tai vienas svarbiausių jūsų namams tinkančios lovatiesės kriterijų. Prieš renkantis koks dydis – viengulis, dvigulis, karališkas ir pan.  jums reikalingas, apmąstykite kokio galutinio vaizdo norite. Galbūt jums patinka, kai lovatiesė dengia tik lovos viršų nepaslėpdama paties lovos rėmo, galbūt jūs norite, kad lovatiesės kraštai gražiai kristų ant lovos rėmo, tačiau nesiektų grindų, o gal kaip tik jums patinka karališkas, ant grindų gulančios lovatiesės vaizdas.
  2. Deranti ir jums priimtina spalva. Kai jau išsirinkote koks lovatiesės dydis jums reikalingas, pagalvokite apie spalvą. Detaliau pažvelkite į savo miegamojo interjerą, ten vyraujančias spalvas. Apmąstykite koks vaizdas labiau džiugintų jūsų akis – ar, kad lovatiesė susilietų su bendru koloritu ir sudarytų vientisą vaizdą, ar norite lovatiesės, kaip ryškaus kambario akcento, kuris būtų jūsų miegamojo kambario vizualinė ašis. Atsižvelgdami į savo tikslą ir pageidaujamą rezultatą, atitinkamai pasirinkite ir lovatiesės spalvą.
  3. Stilius ir dizainas. Jau turėdami mintyse norimą dydį ir spalvą, pagalvokite kokia lovatiesės stilistika geriausiai derėtų jūsų kambario interjere. Jei jūsų kambarys kupinas raštų, galbūt jums labiau tiktų nuosaikesnė lovatiesė, jei kambario interjeras pakankamai monotoniškas – vertėtų pagalvoti apie išraiškingesnius raštus. Jei jūsų miegamasis kambarys romantiškos stilistikos, tuomet tinkamas pasirinkimas bus augaliniai, gėlių, drugelių motyvai. Jei atvirkščiai, jums priimtinesnis griežtesnis stilius – tuomet rinkitės geometrinius motyvus, vientisas spalvas.
  4. Audinys. Lovatiesės pasirinkimui  labai svarbu yra iš kokios audinio ji yra pagaminta – tai kriterijus, kuris gali sukurti arba kaip tik sugadinti tiek komfortą, tiek vaizdą. Jeigu jums reikia sezoninės lovatiesės, kurią naudosite tik vasaros metu – tuomet rinkitės lengvesnę, pagamintą iš medvilnės. Jei pageidaujate sunkesnės, turtingesnio vaizdo lovatiesės, tuomet galite rinktis pagamintą iš vilnos, ar medvilninę, tačiau pasiūtą su kamšalu. Jei nesate prisiekęs tik natūralių audinių gerbėjas, geras sprendimas ir aukšos kokybės sintetinio audinio lovatiesės. Jos dažniausiai būna mažiau reiklios priežiūrai, tačiau priešingai, nei natūralaus audinio lovatiesės, jos tarnauja tik estetiniam vaizdui, apsikloti jomis nebus itin malonu, kadangi sintetinis audinys nėra pralaidus orui. Jei esate alergiški kažkuriam audiniui, rinkdamiesi lovatiesę ir jos audinį, nepamirškite šio aspekto.

Jei lovatiesės reikia ne jūsų miegamajam, o vaikų kambariui, rinkitės lovatiesę kartu su savo mažyliu. Leiskite jam pačiam pasirinkite, nepirkite to, kas patinka jums. Duokite vaikui laisvę išreikšti save ir pasirinkti tai kas jam patinka, neslopinkite savo vaiko ekspresijos poreikio.

Ir pabaigai. Jei jau įsigijote jums patinkančią lovatiesę, nepamirškite pažiūrėti į lovatiesės priežiūros instrukciją ir laikytis ten išvardintų nurodymų. Tik tokiu atveju lovatiesė jums tarnaus ilgai ir džiugins akis.