Ką svarbu žinoti įsigyjant staltiesę?

Ką svarbu žinoti įsigyjant staltiesę?
2017.05.04

 Kokio dydžio staltiesę rinktis?

Žemiau nurodyti standariniai staltiesių dydžiai ir informacija kokios dydžio stalui staltiesė skirta ir kokį žmonių skaičių galima pasodinti prie stalo, dekoruoto konkretaus dydžio staltiese.

Patarimas. Jei ovaliam stalui nerandate norimo audinio ovalios staltiesės, puikiai tiks stačiakampė staltiesė.

Pasirenkant staltiesės dydį, svarbu įvertinti kokio vaizdo jūs tikitės, tai yra ar jums patinka, kai staltiesės kampai yra nedaug nusvirę žemys ir nepaslepia gražių stalo kojų, ar jūsų tikslas, kad staltiesė kristų vos ne iki grindų ir visiškai paslėptų patį stalą. Antruoju atveju jūsų stalas atrodys ypač formaliai, ištaigingai ir jums reikėtų rinktis gerokai didesnę staltiesę nei standartiškai rekomenduojama.

Patarimas. Jei renkantės tarp dviejų staltiesių dydžių, dažniausiai patartina rinktis didesnį.

Kokiai atvejais naudosite staltiesę?

Statiesės panaudojimo tikslai gali būti labai įvairūs, nuo šeimyninio barbekiu vakarėlio savame kieme  ar vaikų gimtadienio gamtoje stalo papuošimo iki prabangios vakarienės didelio jubiliejaus proga stalo dekoravimo. Pirmuoju atveju geriau būtų rinktis drėgmei ir dėmėms atsparią staltiesę, o antruoju – prabangaus, šventės nuotaiką pabrėžiančio audinio staltiesę.

Keletas trumpų universalių patarimų:

  • Paprastumas yra universalesnis už įmantrumą, tad baltos spalvos staltiesė bus tinkamas pasirinkimas daugumoje situacijų ir niekuomet netaps nemadinga atgyvena.
  • Kai kurios sodrios spalvos veikia skatinančiai apetitą, ypač šokolado, raudona, žalia, geltona.
  • Raštai gali nustelbti pateikiamo maisto estetiką, tad jei kyla klausimas, kad staltiesė galbūt per marga, dažniausiai taip ir yra.

 Kiek jūs norite skirti laiko staltiesės priežiūrai?

Staltiesės išlyginimas prieš didelę šventę neskamba kaip didžiulis, varginantis darbas. Didelės šventės vyksta ne kasdien, joms iš anksto ruošiatės. Tačiau, jei jums reikalinga staltiesė, kuri būtų naudojama kasdien, ar tiems dažniems atvejams, kai namuose pasirodo netikėti svečiai, tuomet norėtųsi, kad prieš  ją užklojant ant stalo kaskart nereikėtų stoti prie lyginimo lentos. Be to, jei staltiesę naudojate kasdienos pietums ar vaikų šventei, turbūt nenorėsite, kad reikėtų pergyventi dėl kiekvienos užtiškusios ir vaizdą gadinančios dėmės – kodėl gi šiems atvejams nepasirinkti dėmėms atsparios staltiesės?

 Kokio audinio staltiesę pasirinkti?

Vienareikšmiškai į šį klausimą atsakyti būtų neįmanoma. Visų pirma jūs turėjote atsakyti į ankstesnį klausimą, kokiam tikslui staltiesė jums reikalinga. Toliau pateikiama informacija apie pagrindines dažniausiai naudojamų staltiesių gamybai medžiagų savybes. Žinodami jums reikalingos staltiesės paskirtį ir įvertinę audinių savybes, nesunkiai išsirinksite kas jums tinka labiausiai.

  • Poliesteris. Galima labai didelio tiek spalvų, tiek paties audinio išvaizdos įvairovė. Pakankamai lengvai prižiūrimas audinys, gerai skalbiasi, tačiau reikia neleisti dėmėms ilgai užsilaikyti, geriau skalbti nedelsiant. Galima skalbti skalbimo mašima, džiovinti džiovyklėje. Retai kada reikia lyginti, audinys paprastai būna neglamžus.
  • Mikropluoštas. Dėmės neįsigeria, galima didelė spalvų įvairovė, galima skalbti skalbimo mašina, džiovinti džiovyklėje, negalima lyginti.
  • Medvilnė. Staltiesės iš medvilnės atrodo labai elegantiškai, yra patvarios. Tačiau dėmes reikia išsklabti nedelsiant, gali prireikti pagalbinių priemonių jų pašalinimui. Audinys dažniausiai glamžus, tad po skalbimos teks lyginti. Galima skalbti skalbimo mašima, džiovinti džiovyklėje.
  • Laminuotas, dengtas teflonu audinys. Didžiausias šio audinio pliusas, kad jis atsparus drėgmei bei dėmėms. Speciali danga neleidžia jokiems nešvarumams įsigerti. Kai kurias šio audinio staltieses galima skalbti ir lyginti iš išvikščiosios pusės, tačiau, kadangi staltiesė atspari nešvarumams, tai daryti reikės labai retai.
  • Vinilinės staltiesės. Šios staltiesės puikus pasirinkimas vakarėliams lauke, gamtoje. Bet kokius nešvarumus, ar išsiliejusius skysčius lengvai ir paprastai nuvalysite kempinėle ir staltiesė vėl kaip nauja.

Štai ir visi pagrindiniai klausimai, į kuriuos reikėtų atsakyti prieš įsigyjant staltiesę, kad ji būti ne tik graži, bet ir funkcionali.