Matavimų gidai

Užuolaidų matavimas

Kad galėtumėte teisingai išsimatuoti užuolaidas, rekomenduojame pirmiausia pasikabinti karnizus ar bėgelius, kaip juos kabinti rasite šioje instrukcijoje. 

Užuolaidų plotis priklauso nuo užuolaidų bėgelio ar karnizo pločio. Aukštis priklauso nuo jūsų pageidaujamo pasirinkimo.

Jums tereikia matavimo juostelės ir pagal žemiau pateiktas instrukcijas užuolaidas išsimatuosite vos per kelias minutes.

1. Užuolaidos plotis:

1.1.Išmatuokite bėgelio arba karnizo plotį.

Karnizo plotį matuokite iki dekoratyvinių galų 

Bėgelio plotį matuokite nuo kraštų


1. 2.  Dabar jau Jūs turite užuolaidos plotį, tačiau jei pakabintumėte tokio pločio ir užuolaidą, turėtumėte tiesų audinį, o užuolaidų klostavimas/bangavimasis ir suteikia joms grožį. Priklausomai nuo to kokio tipo užuolaidas pasirinksite, jums reikės skirtingo intensyvumo klostavimo.

Pieštukinės užuolaidos 

Karnizo/bėgelio plotis X 2

     Pvz. jūsų karnizo plotis yra 120 cm, skaičiavimas 120 cm x 2 = 240 cm jūsų užuolaidos plotis

Žiedinės užuolaidos

Karnizo/bėgelio plotis X 1,7

Pvz. jūsų karnizo plotis yra 120 cm, skaičiavimas 120 cm x 1,7 = 204 cm jūsų užuolaidos plotis

Kilpelinės užuolaidos

Karnizo/bėgelio plotis X 1,5

Pvz. jūsų karnizo plotis yra 120 cm, skaičiavimas 120 cm x 1,5 = 180 cm jūsų užuolaidos plotis

  

2. Užuolaidos aukštis

2.1. Pradėkite matuoti aukštį nuo karnizo viršaus

Karnizą ir bėgelį matuokite nuo pat jo viršaus

  

Jei kabinsite pieštukinio klostavimo užuolaidas ir pageidaujate, kad jos neuždengtų karnizo, tada matuokite nuo kabliuko, ne nuo karnizo viršaus. 

    

 

 

2.2. Pasirinkite kokio aukščio bus užuolaidos, kurioje vietoje jos baigsis.

 

Aukštis iki grindų

Išmatuokite aukštį nuo karnizo viršaus iki grindų ir atimkite 1 - 2 cm, kad nesigultų ant grindų. 

 

 

Aukštis žemiau palangės

Išmatuokite aukštį nuo karnizo viršaus iki palangės ir pridėkite 15 cm arba tokį ilgį kokio pageidaujate.

 

 

Aukštis iki palangės

Išmatuokite aukštį nuo karnizo viršaus iki palangės ir atimkite 1 - 2 cm, kad nesigultų ant palangės. 

 

 

2.3. Pamatuokite aukštį 2-3 lango vietose, nes ne visada aukštis būna vienodas, jei gavote skirtingus išmatavimus pasirinkite mažiausią aukštį.

 

ROMANEČIŲ MATAVIMAS

Išsimatuoti kokių jums reikia romanečių yra lengva ir greita, jums tereikia metro. Pirmiausiai nuspręskite kur kabinsite romanetę: nišoje ar ant sienos/lubų, lango rėmo? Dažniausiai romanetės yra kabinamos ant sienos virš lango. Tačiau jei vietos virš lango yra nedaug, tada galite rinktis nišoje (rekomenduojame langams, kurie nesidarinėja) arba ant lango rėmo. Patikrinkite ar romanetės judėjimo trajektorijoje nėra jokių kliūčių, tokių kaip rozetės, laikikliai ar rankenos, kurios trukdytų romanetės valdymui.

Kai romanetė montuojama ant sienos ar lubų.

 

  • Išmatuokite lango nišos ilgį ir plotį. 
  • Prie gauto bendro lango nišos pločio pridėkite bendrai 10 cm, tada jūsų romanetė turės po 5 cm. užlaidų iš šonų, arba tiek kiek yra išsikišusi jūsų palangė.
  • Prie gauto nišos ilgio pridėkite pridėkite 25 cm. užlaidai viršuje lango, tada romanetė susikels ant sienos ir netrukdys darinėti lango.
  • Ilgį galite daryti iki palangės arba žemiau palangės, šis matmuo individualus ir priklauso nuo to kur norite, kad baigtusi romanetė. Jei norite, kad baigtusi iki palangės, tada rekomenduojame matuoti iki palangės ir atimkite 1 cm, kad romanetė nesiremtų į palangę arba jei norite paslėpti palangę, tada rekomenduojame pridėti papildomai 10 cm (rekomenduojama neatsikišusiom palangėm).

 

Kai romanetė montuojama lango nišoje

  • Išmatuokite lango nišos ilgį ir plotį. 
  • Iš gauto pločio atimkite  1 cm, kad užtikrintumėte romanetės laisvą judėjimą ir valdymą nišoje.
  • Iš nišos ilgio atimkite taip pat 1 cm, taip bus išvengta romanetės medžiagos bangavimosi ar laisvo gulėjimo ant palangės.

 

Kai romanetė montuojama ant lango rėmo

  • Išmatuokite lango stiklo plotį iki lango rėmo (tik patį stiklą be rėmo) ir pridėkite po 4 cm, bus po 2 cm užlaidos ant rėmo iš abiejų pusių. 
  • Išmatuokite lango ilgį kartu su rėmu nuo rėmo viršaus iki rėmo apatinio taško. Toks bus jūsų romanetės ilgis.

 

Mes galime padėti suskaičiuoti kokių romanečių išmatavimų reikia jūsų langams. Atsiųskite mums el.paštu info@deldeko.lt užklausą, galite pridėti ir langų nuotraukas, parekomenduosime kokias romanetes/užuolaidas pasirinkti. Galimi įvairūs nestandartiniai variantai, su bangelėmis apačioje, kutosiukais, apsiuvimais ar kelių audinių derinimais.

Staltiesių matavimas

Staltiesę geriausia rinktis tokios pat formos koks yra jūsų kambario stalas – kvadratinę, ovalią, apvalią, trikampę. Žinoma galimi įvairūs variantai, ant  apskrito stalo tiks ir kvadratinė staltiesė arba galima užtiesti netgi dvi: apačioje – ilgą apskritą, ant viršaus – kitos spalvos trumpesnę stačiakampę. Na, o stačiakampe staltiese galima uždengti ne tik stačiakampio, bet ir ovalo formos stalą.

Kaip apskaičiuoti staltiesės dydį?

Stačiakampių ir ovalių staltiesių dydis:

Išmatuokite savo stalo ilgį, plotį ir prie gauto skaičiaus pridėkite pageidaujamą papildomą skaičių staltiesės nusvirimui nuo stalo  kraštų (aukštį). Pvz. jeigu stalo matmenys – 160 x 160 cm ir Jūs pageidaujate, kad staltiesė nuo visų kraštų nusvirtų po 20 cm,  skaičiavimas: plotis 160 cm + 20 cm (iš kairės pusės) + 20 cm (iš dešinės pusės) = 200 cm ir ilgis 160 cm + 20 cm (iš viršaus) + 20 cm (iš apačios) = 200cm. Jūsų užsakomos staltiesės išmatavimai 200 cm x 200 cm.  Rekomeduojama, kad staltiesės kraštai iš visų pusių nusvirtų ne mažiau kaip 15 cm, dažniausiai rekomenduojama nuo 25-40 cm.  Iškilmingai vakarienei staltiesė gali būti ir ilgesnė, iki žemės, tačiau kasdieniniam naudojimui tokio ilgio staltiesė gali būti nepatogi.

Apvalių staltiesių dydis:

Išmatuokite savo stalo ilgį,  plotį ir prie gauto skaičiaus pridėkite pageidaujamą papildomą skaičių staltiesės nusvirimui nuo stalo  kraštų. Pvz. jeigu stalo skersmuo yra 120 cm ir jūs pageidaujate, kad staltiesė nuo visų kraštų nusvirtų po 20 cm,  skaičiavimas: plotis 120 cm + 20 cm (iš kairės pusės) + 20 cm (iš dešinės pusės) = 160 cm. Jūsų užsakomos staltiesės išmatavimai – skersmuo 160 cm.

 

Lovatiesės matavimas

Kaip išmatuoti lovatiesę:

A - išmatuoti čiužinio plotį

B - išmatuoti  čiužinio ilgį

C, D, E, F-  išmatuoti aukštį - nuo viršutinio čiužinio krašto iki taško, kur norėtumėte, kad lovatiesė baigtųsi.

Lovatiesės ilgis yra individualus pasirinkimas ir priklauso nuo lovos rėmo. Galbūt jūs pageidaujate, kad lovatiesė uždengtų tik čiužinį, o gal pageidaujate paslėpti ir lovos rėmą, taigi prieš pradedant matuoti pagalvokite kokio galutinio rezultato pageidausite.

Mes galime padėti suskaičiuoti kokių išmatavimų reikia Jūsų pageidaujamam gaminiui. Atsiųskite užklausą el.paštu info@deldeko.lt, maloniai padėsime pasirinkti tinkamą dydį.